Nyní to neznamená, že každý talíř získá stejnou pozornost každý den.
Dokonce i Wal-Mart nyní nabízí organický výběr. Mnoho lidí s radostí kašle na téměř dvojnásobek, který někdy stojí bio, zatímco jiní se brání tak vysoké ceně za jídlo, které obvykle chutná jinak než jeho konvenční protějšek. tak kdo má pravdu? No, ukazuje se, že záleží.
Chcete-li získat organickou pečeť USDA, potraviny musí být vypěstovány, zpracovány a zpracovány certifikovanými ekologickými zařízeními. Tato zařízení musí být zcela organická. Maso, drůbež, vejce a mléčné výrobky musí být vyrobeny ze zvířat, kterým nikdy nebyla podávána antibiotika nebo hormony a která byla krmena ekologickými plodinami. Ekologické plodiny musí být pěstovány bez konvenčních pesticidů, bez hnojiv vyrobených ze syntetických přísad nebo čistírenských kalů a bez bioinženýrství nebo použití ionizujícího záření. USDA pečlivě bere na vědomí, že organická pečeť neznamená, že potravina je zdravější nebo bezpečnější než její konvenčně pěstovaný ekvivalent.
Ve skutečnosti studie z roku 2010, která se zabývala studiemi biopotravin a zdravotních přínosů za posledních 50 let, zjistila, že není dostatek dobrých údajů, které by mohly říci, zda jsou biopotraviny zdravější. Z provedených studií jediná, která zjistila zdravotní rozdíl, ukázala, že riziko ekzému se snížilo u kojenců, kteří jedli výhradně organické mléčné výrobky. Celkově vzato prostě není dostatek dobrých informací, které bychom mohli říci.
Pokud jde o bezpečnost – studie předškolních dětí v Seattlu zjistila, že děti, které jedly konvenční stravu, měly výrazně vyšší hladiny pesticidů v moči než děti, které jedly bio. Ale pesticidy s vyšším obsahem moči nebyly spojeny se skutečnými zdravotními výsledky, i když intuitivně se to zdá jako dobrý nápad minimalizovat spotřebu toxických chemikálií. (Viz postranní panel pro seznam produktů s nejvyšším a nejnižším obsahem pesticidů.)
V konečném důsledku to nemusí být zdraví a bezpečnost pro spotřebitele, co vám dá spropitné tak či onak, ale mnozí zvažují širší dopady na zdraví a životní prostředí, včetně pracovních podmínek zemědělských dělníků a jejich expozice pesticidům, které mohou přispět k vážným zdravotním následkům včetně vrozených vad a rakoviny. Někteří se navíc domnívají, že při přepravě plodiny z poloviny světa do vašeho místního obchodu s potravinami je vynaloženo mimořádné množství ekologických zdrojů a energie. I když, upřímně, v dnešní době není nic neobvyklého vidět biopotraviny vypěstované v zahraničí. To se stává častějším, protože rostoucí počet společností naskakuje na organický rozjetý vlak.
Na konci dne se každý musí sám rozhodnout, zda koupit bio, nebo ne na základě omezených informací, které máme o tom, zda biopotraviny stojí za to, či nikoli. Je možné, že duch biopotravin (který můžete často využít na místním farmářském trhu nebo při péči o vlastní zahradu) – jako dobré využívání přírodních zdrojů, minimální používání toxických sloučenin, udržitelné zemědělství a podpora místního podnikání – – je důležitější než to, zda je potravina skutečně vypěstována organicky.
Reference:
Dangour AD, a kol. Účinky biopotravin na zdraví související s výživou: systematický přehled. American Journal of Clinical Nutrition. 2010; 92: 203-210.
Curl CL a kol. (2003). Expozice organofosforových pesticidů u městských a předměstských předškolních dětí s organickou a konvenční stravou. Environmentální zdravotní perspektivy. 2003; 111: 377-380.
«Mít dítě všechno změní.» Všichni to slyšíme: předtím, než jsme těhotné, a hodně, když jsme těhotné. Obvykle s přikývnutím a zdvořilým úsměvem souhlasíme a pokračujeme v domnění, že mluví o ústech navíc ke krmení, špinavých plenkách, neustálém nepořádku v obývacím pokoji a náhodných nočních buzeních. Jsme připraveni tyto změny přijmout. Ale málo víme… tyto nové „co dělat“ jsou špičkou ledovce a často jsou tou NEJSNADNĚJŠÍ adaptací, jakmile se narodí dítě.
Před čím by vás ženy měly skutečně varovat, je to, jak všechno, co jsme dříve považovali za nesmlouvavé, je najednou odhozeno stranou. Cvičení??? Zapomeň na to… Sotva se mám čas osprchovat! Spojte své pocity vyčerpání s dávkou „maminské viny“ a stále převládající „komise soudců“ (také známí v zákonech, spolupracovnících a frenemies), a není divu, že se cvičení (a spousta dalších činností) stává pro většinu maminek minulostí.
Kyslíkové masky, rotující talíře A-Ha momenty
Jedna věc, kterou jsem si uvědomila brzy, a recenzeproduktu.top snažím se pomoci ostatním maminkám pochopit (bez ohledu na to, zda jsou čerstvá maminka nebo maminka se staršími dětmi, které se snaží dostat zpět do kondice), musíte si nejprve nasadit kyslíkovou masku. Všichni jsme poslouchali demonstraci bezpečnosti letušky. Zastavte se a přemýšlejte o jejich naléhání… nemůžete pomoci svému dítěti, svému manželovi, příteli nebo komukoli jinému, pokud lapáte po dechu. Vezměte tuto pecku do skutečného světa a najděte si čas pro VÁS.
Ano, věnovat si čas na cvičení (nebo si dokonce přečíst knihu, udělat si nehty nebo jen tak ležet v trávě) se může některým dobře míněným, odsuzujícím typům zdát shovívavé… ale trvám na tom a můj manžel souhlasí. Čas, který si dávám, mi umožňuje zachovat si své „já-já“ a být více rodičem, když jsem se svým mnichkinem, než kdybych trávil každou chvíli bdění po jejím boku zanedbáváním těch částí mě, které MĚ dělají celistvým. Učí jí to také cennou lekci… skutečná láska začíná tím, že milujete sami sebe a věnujete čas péči o vás! Budeš pro to lepší matka! I když je to 20 minut denně, to se počítá.
Další … žonglování je těžké, ale točení talířů je jednodušší. Pokud se pokusíte žonglovat se všemi svými rolemi a odpovědnostmi, určitě něco necháte padnout. Už jste někdy viděli někoho žonglovat v cirkuse? Více než tři koule a člověk je trochu napnutý: oči se začnou přivírat, nemohou odvrátit pohled nebo přidat ještě jednu věc, aniž by se kousali do rtu a vypadali opravdu děsivě! Připomínáš ti někoho, koho znáš?
Ale viděli jste někdy někoho, kdo točí talíře? Vypadají mnohem uvolněněji, protože to není tak těžké. Dokud každý talíř dostane v pravidelných intervalech trochu lásky, všechny talíře zůstanou přesně tam, kde je chtějí. Vítejte ve svém životě! Nežonglujte … točte!
Podívejte se na všechny „talíře“, které máte ve svém životě: vy (a ano, jste na seznamu a raději byste měli být na prvním místě seznamu), děti, manžel/ka, přátelé, práce, koníčky, duchovní víra a již brzy. Pak si udělejte plán, jak tyto talíře točit KAŽDÝ den! Ano každý den. Nyní to neznamená, že každý talíř získá stejnou pozornost každý den. Talíř YOU může mít velký otřes v neděli, když máte chůvu, a o něco méně v pondělí, když není škola… to je v pořádku, pokud jsou talíře neustále v pohybu.
Pro mě mám barevně odlišený kalendář (zní to děsivě, já vím). Barvy blokují můj čas, schůzky a povinnosti týdny a měsíce dopředu, abych měl přehled, kde na všechno musím najít čas, abych měl jistotu, že jsou všechny talíře v pohybu. Nemusí to být vždy stejné, když se podíváte na den, ale za týden se to všechno srovná, jak má. Vše v rovnováze – vše v pohybu.
I když se váš život s příchodem miminka jistě změní, je lepší co nejrychleji zavést svůj „nový normál“, než s ním bojovat na každém kroku. Pak přijměte znovu vyjednávání, která budou za každým rohem. Pokud jsem se naučil jednu věc jako fitness profesionálka, která se stala mámou, právě když si myslíte, že jste na to přišli a jste zpět na správné cestě … všechno se ZNOVU změní! Mám skoro tři roky na to, abych to udělal s mámou a můj tréninkový život STÁLE nepřipomíná můj život před miminkem… a dokud jsem to nepřijala a neposunula se dál, bylo to OPRAVDU těžké. Váš nový normál by měl začít úpravou svých očekávání, resetováním priorit a pilným mačkáním času!
Moje očekávání jsou nyní realističtější… ano, mohu dělat a být čímkoli, čím chci být, ale nejdůležitější je přítomnost. Přítomnost neznamená fyzicky, ale emocionálně. Vložte analogii kyslíkové masky. MUSÍM se o sebe postarat svým vlastním způsobem, abych byl přítomen. Každodenní pohyb mi pomáhá být přítomen, i když to znamená dalších 30 minut sledování televize, abych to mohl propašovat (rouhání, já vím!)
Změna priorit mi nějakou dobu trvala, protože jsem prostě nebyl připraven přijmout, že moje kariéra už není mou prioritou; Jsem fitness profesionál, který je denně hodnocen podle mého vzhledu. Před miminkem pro mě mělo fitness jiný význam. Bylo to o pohledu na část; nebýt součástí. Moje tři hlavní priority v dnešní době nemají NIC společného s šestibalením, zapadnutím do šatů, které jsem nosila, nebo vítězstvím v triatlonu. Možná jednou budou, ale zatím… fitness se hodí jako každodenní, nesmlouvavá, která mi dodává více energie na hraní s mou dcerou. Posun priorit mi pomohl být v pořádku s tím, jak se moje tréninky změnily v intenzitě, délce a frekvenci. Také jsem si uvědomil, že zábava s ní se počítá (vřele doporučuji, abyste si pořídili Nike Fuel Band nebo BodyMedia FIT Armband a počítali si kroky!!). Rád sdílím tuto hromadu informací se svými klienty; jaká to úleva.
Nakonec zmáčknu svůj čas a pořádně zmáčknu. Točení talířů pomáhá a multi-tasking je pro mě nová posedlost. Cvičení při čtení, sledování televize nebo telefonování dělá své. Změna mého času probuzení jako její se změnila tak, že budu cvičit před jejím vstáváním, zatím funguje, ale možná ne v budoucnu. Sečteno a podtrženo, plánuji, plánuji, plánuji a plánuji ještě další. Teď, víc než kdy jindy, když si nesednu a nenapíšu to, moje odhodlání cvičit je trochu nejasné. Naplánuji si sedm dní cvičení dopředu s vědomím, že život bude překážet alespoň na jeden nebo dva (onemocnění dítěte, schůzky, neočekávané pracovní termíny). Čím více plánuji, tím lepší jsou výsledky.
Někteří lidé říkají … pokud chcete něco udělat, dejte to zaneprázdněné osobě! Jsem si jistý, že mluvili o matkách. Zdá se mi, že pokud zvládneme porod, není toho mnoho, co bychom nezvládli! Tak říkám, přines to. Když jsem si konečně uvědomil, že život je těžký, bylo to mnohem jednodušší. Už žádné výmluvy, žádné stěžování si na to, jak jsem zaneprázdněný nebo kolik toho musím udělat. Právě jsem se rozhodl, no, jdeme na to… a zbytek je historie (nebo vlastně budoucnost!).
Rozvíjení dobré rovnováhy je při tréninku zásadní a pozitivně ovlivňuje i váš každodenní život. Nicméně je to oblast často přehlížená a ignorovaná fitness nadšenci a někdy dokonce i trenéry. Připojte se k ACE cvičebnímu fyziologovi Fabiu Comanovi, který vysvětluje, jak důležitou roli hraje rovnováha při zvyšování vašeho výkonu a jak můžete hladce začlenit balanční cvičení do vašeho tréninkového režimu spolu s přidáním proměnných pro zvýšení náročnosti.
Se zahájením letních mládežnických sportovních lig je důležité, aby se rodiče zaměřili na nejdůležitější aspekt mládežnické atletiky: jak je udržet zábavnou! Nedávné údaje z průzkumu zveřejněné společností i9 Sports ukázaly, že z 300 dětí ve věku 8-14 let ohromujících 84 % uvedlo, že přestalo nebo chtělo skončit se sportem. Proč? Průzkum odhalil, že 47 % dětí mělo pocit, že sportování není zábava, i když 56 % dotázaných dětí uvedlo, že jejich hlavním důvodem pro sportování bylo právě to – bavit se.
Kam se tedy poděla veškerá legrace? Podle 36 % dotázaných dětí, které uvedly, že byly svědky verbální potyčky mezi rodiči při hrách, a 31 % si přálo, aby dospělí nesledovali jejich hry, se zdá, že existuje jedno společné téma – rodiče. Dodržujte těchto pět jednoduchých „pravidel“, rodiče jako vy mohou pomoci vrátit zábavu do mládežnických sportů.
Pravidlo #1: Pusťte své dítě do celého zážitku co nejdříve
Jakmile víte, že je vaše dítě fyzicky a emocionálně v bezpečí, jedním z nejlepších darů, které mu můžete dát, je nechat tuto činnost, aby se stala jeho, a to tím, že převezmete malé přesuny odpovědnosti. „Uvolnit“ své dítě do týmu, sportu a trenéra znamená svěřit mu jejich sportovní osud, místo toho, abychom se ho snažili ovládat. Všechny úspěchy a všechny útrapy, které s sebou sportovní účast přináší, jsou jejich. Buďte tam, abyste podpořili a povzbudili, ale tím, že uděláte krok zpět, umožní to sportovcům převzít větší odpovědnost a zodpovědnost za své zkušenosti. Rozvíjení zdravých a pozitivních vztahů s ostatními dospělými pomáhá jejich růstu a sebevědomí, takže buďte vděční za ty dospělé mimo naše rodiny, kteří s námi kráčí po boku našich dětí.
Pravidlo č. 2: Očekáváme, že chování modelů bude příkladem „Mladí lidé potřebují modely, ne kritiky.“ – John Wooden.
Důsledně předvádějte chování, které chcete, aby se vaše dítě z této zkušenosti naučilo. Respektuj ostatní. Vyhrajte a prohrajte se stejnou grácií. Být vzorem vyrovnanosti a sebevědomí. Buďte tváří, kterou váš sportovec potřebuje vidět během soutěže. Když rodiče obviňují funkcionáře nebo trenéry nebo si na ně stěžují, pravděpodobně se vymlouvají. I když vám to může pomoci ventilovat, pamatujte, že pro sportovce není nikdy dobré, když jsou rodiče kritičtí vůči trenérům nebo funkcionářům. Ať už souhlasíte nebo nesouhlasíte, naučte se přijímat úsudek funkcionářů a trenérů. Přijměte výsledky každé hry. Nevymlouvejte se. A buďte pro své dítě příkladem tím, že budete po celý život fyzicky aktivní.
Pravidlo č. 3: Buďte si vědomi svých slov, reakcí a řeči těla
Vaše dítě by se na vás nikdy nemělo dívat pro schválení, když soutěží, ale když udělá, co uvidí? Poslední věc, kterou každý mladý sportovec během hry potřebuje, je bát se, že jeho rodiče budou naštvaní nebo ve stresu kvůli jejich výkonu. Cokoli, co uděláme, díky čemuž budou mít pocit, že jejich hodnota pro nás je nějak spojena se sportovním výkonem nebo výsledky her, dobrými nebo špatnými, má na většinu dětí dlouhodobé negativní účinky. Vítězství nebo dobrý výkon neznamená, že jsme lepšími rodiči nebo že mají zaručený úspěšnější život. Mezi zapojením a zasahováním a mezi povzbuzováním a nátlakem je tenká hranice. Sportovec to cítí.
Pravidlo č. 4: Přestaňte se vznášet a chtít, aby všechno šlo perfektně
V každé sportovní sezóně je jen jedna záruka – nebude to dokonalé. Pusťte dokonalost a touhu je zachránit před každým problémem. Potíže jsou buď příležitostí pro děti vytrvat a růst, nebo příležitostí pro nás, abychom je „zachránili“. Ať jsou zodpovědní za svou vlastní tašku. Pokud si zapomenou boty nebo dres, pravděpodobně se to už nikdy nestane. Atletika poskytuje místo, kde můžeme „přestřihnout šňůru“. Nesnažte se vyhladit všechny nerovnosti na silnici. Nechte je růst tím, že jim dáte šanci přijít na věci. Tím, že vše vyřešíte za ně, je pro ně poselstvím, že si nemyslíte, že by zvládli obtížné situace. Dejte jim nástroje a nechte je, ať se stanou řešiteli problémů. Není lepší místo než atletika, kde se naučit zdravě riskovat a selhávat. Nechte je bez obav podstoupit přirozená rizika spojená se sportem. Naučte je, že selhání je součástí zážitku a neznamená to, že jsou selháním.